Regióny Banská Bystrica Lučenec Top

AKTUÁLNE FOTO VÁŽNA NEHODA Dodávka KURIÉRA sa čelne zrazila s DVOMA kamiónmi! Na mieste zasahuje VRTUĽNÍK: Cestu uzavreli

Dodávka narazila do dvoch kamiónov. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

PINCINÁ – Vážna nehoda sa stala dnes dopoludnia pred Pincinou v okrese Lučenec. Na miesto vyslali všetky záchranné zložky, vrátane leteckých záchranárov. Úsek cesty preto uzavreli.

Aktualizované 16:48 – “Posádka záchranárskeho vrtuľníka Krištof 02 z Banskej Bystrice letela dnes ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi Lučencom a obcou Pinciná. Išlo o zrážku nákladného vozidla s kamiónom. Leteckí záchranári si po pristátí priamo na ceste prevzali do svojej starostlivosti 27-ročného vodiča nákladného vozidla, ktorý pri zrážke utrpel vážny úraz hrudníka,” popísali leteckí záchranári nehodu, pričom potvrdili, že mladíka odviezli do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

13:20 – Polícia potvrdila, že pri nehode sa ťažko zranil 27-ročný vodič dodávky, ktorý z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s dvoma kamiónmi. “Po nehode bol vodič dodávky s ťažkými zraneniami letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici. Dychové skúšky boli u všetkých vodičov negatívne,” priblížila polícia.

Ako dodala, v dôsledku dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov bola cesta na dve hodiny úplne uzavretá, neskôr bol sprejazdnený jeden jazdný pruh. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.

Aktualizované 12:25 – Podľa slov hovorkyne Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzany Hopjakovej letecká záchranná služba pristávala priamo na ceste a na mieste preberala do svojej starostlivosti od posádky RZP 27-ročného vodiča dodávky s vážnym poranením hrudníka. Poraneného odviezli do nemocnice v Banskej Bystrici v stabilizovanom stave, ale s vážnym poranením hrudníka.

10:00 – Podľa svedkov nehody sa dodávka kuriérskej spoločnosti čelne zrazila s kamiónom. Na mieste sú všetky záchranné zložky a úsek je neprejazdný. Pre vážnosť situácie musel zasahovať aj vrtuľník. Podľa svedkov bol mladý vodič dodávky zakliesnený a vážne ranený.

Zdroj: x.com/zelenavlna
Na mieste zasahuje aj vrtuľník. Zdroj: Facebook/Dopravný servis
Vážna nehoda sa stala pred obcou Pinciná v okrese Lučenec. Zdroj: Facebook/Dopravný servis

Správu budeme aktualizovať.