Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

AKTUÁLNE Medveď opäť ZAÚTOČIL na človeka! Polícia v tomto regione hlási už 4 RANENÝCH: TU si dávajte obrovský POZOR

Ilustračné foto. Zdroj: Zdroj: TASR/AP, úprava regiony.sk

ŽIAR NAD HRONOM – V pondelok (17.6.) v popoludňajších hodinách prišiel na políciu v Žiari nad Hronom, oznámiť útok medveďom, 71-ročný muž z Trnavej Hory.

Okolo 13:00 hod. sa nachádzal v lesnom poraste neďaleko chatovej oblasti Ladno, v katastri obce Trnava Hora, kde bol kosiť a približne 200 metrov od lesníckej chaty ho napadla medvedica. Potom ako medvedicu spozoroval, snažil sa ju odplašiť, najskôr začala utekať, ale následne sa vrátila a vrhla sa na neho. Po chvíli prestala útočiť a rozbehla sa smerom do lesa. Poškodený si všimol, že sa k nej pripojili dve medvieďatá.

“Zranený muž sa išiel dať ošetriť na urgent a vec oznámiť polícii. Utrpel mnohopočetné drobné rany a odreniny na trupe, horných aj dolných končatinách aj hematóm pravého oka. Na miesto prišiel aj zásahový tím pre medveďa hnedého JUH, ktorý už danú vec rieši,” uviedli banskobystrickí policajti.

Od 23. marca sme v kraji preverovali hlásenie o výskyte medveďa hnedého už 44 krát a 4 osoby boli medveďom aj napadnuté.

V nedeľu (14.4.) boli napadnutí dvaja muži (turisti) v okrese Detva, časť Iviny. V stredu (1.5.) bol napadnutý hubár v okrese Banská Bystrica neďaleko obce Selce. V pondelok (17.6.) bol napadnutý muž v okrese Žiar nad Hronom neďaleko obce Trnava Hora.