Regióny Banská Bystrica Top

Vážna nehoda pri Harmanci! Zasahoval vrtuľník, cesta je neprejazdná

Zdroj: FB / Dopravný servis Banskobystrickýkraj

HARMANEC – Po dopravnej nehode v Harmanci v Banskobystrickom okrese boli dvaja cyklisti v bezvedomí, v sobotu na mieste pristál vrtuľník záchrannej zdravotnej služby.

 

V sobotu  predpoludním o tom informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici. Ako uvádza, účastníkmi dopravnej nehody boli osobné auto a dvaja cyklisti. Na mieste udalosti zasahovali siedmi hasiči s dvomi kusmi techniky. Podľa Zelenej vlny RTVS je cesta obojsmerne neprejazdná a na mieste sa tvoria kolóny.

Podľa portálu noviny.sk bola na bicykloch žena so svojim 10-ročným synom. Dieťa bolo vo vážnom stave prevezené do banskobystrickej detskej nemocnice, jeho mama zomrela na mieste.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová v sobotu popoludní uviedla, že ženu sa záchranári ešte pokúšali oživiť. “Napriek ich maximálnemu úsiliu sa to nepodarilo. Na mieste nehody bolo aj zranené dieťa, to bolo po ošetrení prevezené do nemocnice. K jeho zdravotnému stavu viac informácií nemôžeme poskytnúť,” zhrnula.