AKTUÁLNE Známemu výrobcovi POTRAVÍN na Slovensku po 70 rokoch hrozí KRACH! Vieme, čo je za tým

RIMAVSKÁ SOBOTA – Ďalšej známej potravinárskej firme na Slovensku hrozí úpadok. Mliekareň na Gemeri, ktorej výrobky nájdeme aj v najväčších reťazcoch, totiž do konkurzu posielala veriteľ – iná mliekarenská firma.

Mliekareň Gemermilk rs., ktorá sídli v Rimavskej Sobote, aktuálne do konkurzu posiela iná mliekareň  – AT Dunaj. Vyplýva to z Registra úpadcov, upozornili na to Hospodárske noviny.

Firma, ktorej hrozí úpadok, vyrába mliečne produkty ako maslo, smotanu, tvaroh či sušené mlieko, ktoré v obchodoch nájdeme s logom Gemer milk. Ako uvádza na svojej stránke, jej partermi sú aj najväčšie reťazce na Slovensku, ako Tesco, Lidl či Coop Jednota. Výrobky vyváža aj za hranice Slovenska.

Ako poukazujú HN, zverejnené hospodárske výsledky gemerskej mliekarne nenaznačuje, žeby mala finančné ťažkosti. Má iba niekoľkotisícové dlhy na daniach a odvodoch. Obe firmy dosahujú zisky. AT Dunaj uvedenú vec pre noviny nechcela komentovať a Gemermilk vyjadrenie neposkytla.

História podniku dlhá vyše 70 rokov

Gemerská mliekareň vznikla, ako uvádza na svojej webovej stránke, v roku 1953 na mieste bývalej octárne. „V roku 1954 tento podnik zanikol a bol včlenený do Banskobystrických mliekární vo Zvolene. Pôvodná kapacita 80-tisíc litrov mlieka denne sa postupne rozšírila až na 240-tisíc litrov mlieka denne pri prvotnom tepelnom ošetrení. Vznik samostatného podniku sa datuje k roku 1991,“ píše na stránke.

Neskôr, v roku 2007, sa stala súčasťou francúzskej skupiny Senoble. „V roku 2023 mliekareň kúpil nový majiteľ a plánuje postupne rozširovať a modernizovať výrobné priestory a tiež export do okolitých krajín mimo Slovenska,“ dodáva.

Mliekareň a syráreň AT Dunaj v Dubníku (okres Nové Zámky) je zase dcérskou spoločnosťou skupiny Agrotrade Group, pod ktorú patrí aj maloobchodná sieť potravín Farmfoods.

Viac o téme: AT Dunaj, firmy, Gemermilk, konkurz, krach, mliekareň

Súvisiace články