Regióny Banská Bystrica

Banícke múzeum pripravilo noc múzeí vo všetkých troch prevádzkach

Banícke múzeum pripravilo na noc múzeí bohatý program. ZDROJ: TASR/Milan Kapusta

ROŽŇAVA – Banícke múzeum v Rožňave pripravilo pre návštevníkov v rámci sobotňajšej (13. 5.) noci múzeí a galérií program vo všetkých troch svojich prevádzkach. Konať sa budú komentované prehliadky expozícií, besedy i ďalšie sprievodné aktivity. Informovala o tom manažérka kultúry múzea Erika Hermélyi Gecelovská.

 

V Zážitkovom centre Sentinel sa bude o 17.00 h konať beseda o živote vlčej svorky, o 19.00 h zas múzeum verejnosti predstaví nové interaktívne prvky v Expozícii baníctva a hutníctva Gemera. Komentovaná prehliadka tejto expozície sa bude konať o 21.00 h.

Počas noci múzeí a galérií bude verejnosti prístupná i Galéria Baníckeho múzea v Rožňave so všetkými aktuálnymi výstavami. Vlastnú tvorbu si budú môcť návštevníci vyskúšať priamo s autorom výstavy Gemerské impresie Milanom Laciakom. Pripravený je tiež náučno-vzdelávací seminár s názvom Prečo oni? spojený s prehliadkou výstavy Tí, ktorí (ne)prežili, ktorá je venovaná dejinám židovskej komunity na východnom Slovensku.

“Tí návštevníci, ktorí prídu do Historickej expozície, si začiatkom každej celej hodiny v jedinečnej večernej atmosfére vypočujú odborný kurátorský výklad k celej expozícii, v ktorej sa nachádza viac ako 4 000 exponátov,” doplnila Hermélyi Gecelovská. Ako dodala, jedna zakúpená vstupenka je platná pre všetky otvorené múzejné expozície.