Banská Bystrica a polícia sa ohradzujú voči dezinformáciám. Noční vlci dostali pokuty

BANSKÁ BYSTRICA – Voči dezinformáciám, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach v sobotu (1. 5.), keď si motorkári, tzv. Noční vlci, uctili pamiatku oslobodenia pri čiernom obelisku, pamätníku venovanom hrdinom sovietskej a rumunskej armády v centre Námestia SNP v Banskej Bystrici, sa v pondelok ohradilo mesto i polícia.

 

„Stretnutie nebolo ohlásené, preto mesto Banská Bystrica prenechalo zabezpečenie poriadku príslušným orgánom oprávneným v takých situáciách konať,“ reagovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

„Rázne odmietame dezinformácie, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, v ktorých pisateľ uvádza, že motocyklistov na Námestie SNP nasmerovala hliadka Policajného zboru. Toto tvrdenie sa nezakladá na pravde,“ zdôraznila hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Petra Kováčiková.

Po príjazde do centra mesta príslušníci štátnej polície motorkárov nasmerovali do Kapitulskej ulice, kde si mali zaparkovať svoje motorky a pešo sa presunúť na pietne miesto.

Keďže ich usmernenia nerešpektovali a motocyklami vošli na pešiu zónu, kde je vstup takých dopravných prostriedkov zakázaný, príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica im na mieste uložili viacero pokút v zmysle priestupkového zákona. Z námestia SNP ich po zdokumentovaní stavu veci vykázali.

„Keďže vzniklo dôvodné podozrenie z porušenia iných všeobecne záväzných právnych predpisov, vec bude po vyhodnotení dôkazov zo strany MsP postúpená na rozhodnutie príslušnému správnemu orgánu,“ dodala Marhefková.

Viac o téme: Banská Bystrica, dezinformácie, motorkári, Noční vlci, sociálna sieť

Súvisiace články