Regióny Banská Bystrica

Banská Bystrica opravuje výtlky ciest. Po zime začne s ich stavebnou údržbou

Ilustračná foto. Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA – Mesto Banská Bystrica v uplynulých dňoch začalo s opravou najkritickejších výtlkov. Ako správca komunikácií je povinné aj v zimnom období zabezpečiť zjazdnosť komunikácií, a to nielen výkonom zimnej údržby, ale i odstraňovaním nebezpečných výtlkov. Samospráva opravovala cesty infražiaričom, ktorý môže pracovať pri mínusových teplotách a nepotrebuje čerstvú asfaltovú zmes. TASR o tom informovala Dominika Mojžišová z banskobystrického magistrátu.

 

“Po posledných slnečných a suchých dňoch na podnet správcov komunikácií po zimnej odstávke spustila výrobu teplých asfaltových zmesí prvá spoločnosť v našom meste, čo sme využili. Zimné obdobie trvá do konca marca a sprevádza ho chladné, vlhké počasie. Priaznivé podmienky, ktoré priniesol koniec februára, nám teraz umožnili využiť efektívnejšiu technológiu opráv teplými asfaltovými zmesami o čosi skôr,” konštatovala Mojžišová.

Podľa Renáty Hláčikovej, vedúcej oddelenia údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí magistrátu, opravili už výtlky na Majerskej ceste, Severnej a Bakossovej ulici. V týchto dňoch sa cestári sústreďujú na najväčší dopravný uzol – Námestie slobody –  a frekventovanú komunikáciu na Ulici Janka Kráľa.

“Verím, že počasie vydrží a v opravách budeme môcť pokračovať čo najdlhšie. Po skončení zimného obdobia začneme s bežnou stavebnou údržbou, ktorej súčasťou sú tiež opravy súvislých úsekov ciest a chodníkov,” zdôraznil banskobystrický primátor Ján Nosko.