Regióny Banská Bystrica

Banská Bystrica po prázdninách otvorí školy a škôlky

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystričania sa aj počas nadchádzajúceho víkendu môžu dať bezplatne otestovať na ochorenie COVID-19 iba v súkromných mobilných odberných miestach (MOM), ktoré sú v meste pod Urpínom otvorené počas celého týždňa. Samospráva ani tento víkend nepripravuje testovanie vo vlastnej réžii. TASR o tom vo štvrtok informovala Dominika Mojžišová z banskobystrického magistrátu.

 

“V meste Banská Bystrica je v súčasnosti zriadený dostatočný počet MOM, ktoré obyvatelia môžu bezplatne využívať počas celého týždňa,” konštatovala.

Na antigénový test sa môžu objednať prostredníctvom stránky korona.gov.sk. Zoznam schválených MOM možno nájsť na stránke ministerstva zdravotníctva. Mnohé z uvedených miest majú k dispozícii viac odberných tímov. Niektoré disponujú vlastným objednávkovým systémom, mnohé ľudí otestujú i bez objednania. Celkovo je okolo 20 MOM.

Banská Bystrica patrí medzi regióny, kde sa zamestnanci a podnikatelia, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu, musia preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako sedem dní.

“Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica je situácia v meste stabilizovaná, a preto sa materské a základné školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti po jarných prázdninách znova otvoria,” dodala Mojžišová.