Regióny Banská Bystrica

Banská Bystrica pokračuje v opravách ciest a chodníkov. Pôjdu na to tisíce eur

BANSKÁ BYSTICA – Do obnovy miestnych komunikácií v Banskej Bystrici sa dlhé roky neinvestovalo, a preto vznikol vysoký investičný dlh, ktorý sa súčasné vedenie mesta už druhé volebné obdobie usiluje postupne znižovať. Každý rok opravuje kritické úseky ciest a chodníkov v rôznych lokalitách mesta, ktoré sú v zlom stave. Inak tomu nebude ani v tomto roku, informovala o tom hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová.

 

“Z Fondu dopravnej infraštruktúry bolo tento rok na opravu vyčlenených takmer 312.000 eur,” zdôraznil prednosta magistrátu Martin Adamec.Podľa neho bude v centre mesta vynovená vozovka i chodník na Komenského ulici, od križovatky Kollárova po Skuteckého, v hodnote takmer 52.000 eur. Opravou prejde i vozovka na Ulici Trieda SNP od Jegorovovej ulice, čo si vyžiada náklady 43.000 eur.

“Na sídlisku Sásová mesto zrealizuje rekonštrukcie komunikácií vo výške takmer 131.000  eur. V tomto roku sa zameria na schodisko ulíc Karpatská – Javornícka, ktoré sa nachádza neďaleko materskej školy. Obnoví chodník a vozovku pri zariadení pre seniorov na Krivánskej ulici, kde budú tiež upravené parkovacie plochy. V areáli škôlky na Tatranskej ulici opravíme chodníky a príjazd pre zásobovanie, ako aj vozovku na Rudohorskej ulici,” uviedla Mojžišová.

“Znížiť investičný dlh z minulosti nie je jednoduché, no som rád, že sme postúpili o krok vpred. Vlani sme obnovili dôležité cestné tepny Zvolenskú cestu a Poľnú ulicu, čo zvýšilo komfort cestovania mnohým vodičom a chodcom. Teraz pokračujeme ďalej a slovo pri výbere majú i samotní obyvatelia, ktorí sa kedykoľvek môžu obrátiť na svojich volených zástupcov. Každý obvod disponuje prostriedkami, ktoré sú určené na opravy miestnych komunikácií a aj na základe ich podnetov poslanci vyberú úseky určené na opravu,” zdôraznil primátor Ján Nosko.