Regióny Banská Bystrica

Banská Bystrica uvíta názory odborníkov z oblasti energetiky ku koncepcii

Zdroj: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – Mesto Banská Bystrica si dalo vypracovať koncepciu rozvoja v oblasti elektrickej energie a aktuálne je materiál na pripomienkovaní v komisiách mestského zastupiteľstva. Keďže v meste pôsobí viacero špecializovaných odborníkov z oblasti energetiky, magistrát ich vyzýva, aby do 9. apríla adresovali svoje pripomienky k tomuto dokumentu. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková s tým, že názory odbornej verejnosti sú vítané.

 

“Silnejúci dopyt širokej verejnosti po snahe žiť v zdravom prostredí, zastaviť produkciu skleníkových plynov a bezuhlíkové hospodárstvo sa stali nosnými témami nielen Európskeho parlamentu či slovenskej vlády pri pláne obnovy, ale i mesta pod Urpínom. Pre samosprávu je dôležité pozerať sa vpred, preto si dala vypracovať tento dokument,” reagovala Marhefková.

Mesto už oslovilo troch partnerov v tejto oblasti – Banskobystrický samosprávny kraj, spoločnosť STEFE a Stredoslovenskú distribučnú spoločnosť. “Spracovaná koncepcia je pre samosprávu kľúčová, pretože navrhuje, čo by sme mali robiť, aby nám ‘neušiel vlak’ a aby sa Banská Bystrica stala mestom využívajúcim najnovšie technológie v prospech obyvateľov,” zdôraznil Ivan Drgoňa, energetik mesta.

Koncepcia je zverejnená na webovej stránke www.banskabystrica.sk.