Banská Štiavnica nakúpi budúcim prvákom základné školské pomôcky

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Mesto Banská Štiavnica nakúpi budúcim prvákom základné školské pomôcky, reaguje tak na ekonomické dopady koronakrízy, ktoré postihli mnohé rodiny budúcich školákov. TASR o tom informovala primátorka Nadežda Babiaková.

 

Rodičia musia pri zápise svojich detí do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v Banskej Štiavnici tradične zaplatiť aj balíček základných pomôcok, tento rok však školské potreby pre budúcich žiakov dvojice ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zakúpi samospráva.

Mesto sa pre tento krok rozhodlo z dôvodu súčasnej situácie spojenej s pandémiou nového koronavírusu a jej sociálnych a ekonomických dopadov na mnohé rodiny. „Balíček obsahuje školské zošity, pastelky, vodové farby a iné základné potreby. Ide o približne 15 eur na jedného prváčika,“ uviedla Babiaková s tým, že budúci žiaci pomôcky dostanú po septembrovom nástupe do školy.

Viac o téme: Banská Štiavnica, koronavírus, nákup, nástup, pandémia, pastelky, prváci, samospráva, škola, školské pomôcky, škoslké zošity, vodové farby, základ, základné školy, zriaďovateľ

Súvisiace články