Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

Banská Štiavnica ukončila provizórium, poslanci schválili rozpočet na rok 2021

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Poslanci mesta Banská Štiavnica na stredajšom (24. 3.) mestskom zastupiteľstve (MsZ) schválili rozpočet mesta na rok 2021 vo výške viac ako 12 000 000 eur a ukončili tak rozpočtové provizórium. TASR o tom informovala primátorka mesta Nadežda Babiaková.

 

Mesto Banská Štiavnica bude v roku 2021 hospodáriť s rozpočtom 12 001 486 eur, rozpočtové provizórium podľa slov primátorky samospráve v prvých mesiacoch roku 2021 nespôsobilo žiadne výrazné problémy. „Schválené bolo aj použitie rezervného fondu vo výške 135 834 eur s konkrétnym určením na stavebné a projektové akcie mesta a použitie prostriedkov z fondu rozvoja bývania na opravu strechy na jednej bytovke v časti Šobov,“ doplnila Babiaková.

Rozpočet na rok 2021 podľa primátorky počíta so všetkými zákonom danými samosprávnymi funkciami, medzi ktoré patria napríklad úprava miestnych komunikácií a ich údržba či odpadové hospodárstvo. Priestor v rozpočte však našlo aj viacero investičných akcií. „Napríklad úprava verejných priestranstiev na ulici Pod Kalváriou, na ulici Dolná Resla, či úprava budovy radnice,“ uviedla Babiaková s tým, že finančné prostriedky vyčlenené na tieto tri projekty presahujú dva milióny eur.

Samospráva v roku 2021 plánuje aj prípravu nových projektov, z rozpočtu bude financovať projektové dokumentácie na obnovu pomníku padlých hrdinov, záchytné parkovisko na ulici Mierová, či dokumentáciu k rekonštrukcii mestskej plavárne. Finančné prostriedky mesto vyčlenilo aj na vybudovanie priepojky pre peších zo sídliska Drieňová na Ulicu Juraja Fándlyho. „Rozpočet počíta aj s dotáciami na šport, kultúru a sociálnu oblasť,“ dodala Babiaková.