Regióny Banská Bystrica

Banskobystrická polícia počas sviatkov posilní hliadky hlavne v okolí cintorínov. Dohliadať budú aj na bezpečnosť v premávke

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BANSKÁ BYSTRICA – Policajti pre veľký počet áut na cestách v súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a Pamiatkou zosnulých budú od štvrtka 31. októbra do pondelka 4. novembra vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť v premávke. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, v Banskobystrickom kraji posilní polícia aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a zamerajú sa na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti dohliadnu na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach.

 

„Tak ako každý rok a každé sviatky zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto opäť prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách,“ povedala hovorkyňa s tým, že dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť a aby vodiči rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam. Napriek posilneným hliadkam polícia upozorňuje, že na svoje veci si treba dávať pozor vždy a všade. „Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície, prípadne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158,“ informuje polícia. Počas minuloročných „dušičkových“ dní od 1. do 4. novembra 2018 sa podľa polície na cestách Banskobystrického kraja stalo 17 dopravných nehôd, 11 osôb sa zranilo, z toho tri ťažko.