Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

BBSK vyčlenil financie na projektovú dokumentáciu k cyklotrase Štiavnická Anča

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Krajskí poslanci na poslednom zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vyčlenili na projekt Cyklochodník Štiavnická Anča sumu vo výške 58.560 eur. Slúžiť má na vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a inžiniersku činnosť cyklotrasy, uviedla pre TASR hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

 

„Projektová dokumentácia v stupni dokumentácie pre územné rozhodnutie už bola odovzdaná, aktuálne prebieha inžinierska činnosť,“ uviedla Štepáneková. Ako dodala, v rámci inžinierskej činnosti už boli dodané všetky vyjadrenia dotknutých orgánov, s výnimkou spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Plynovod SPP sa nachádza v súbehu plánovanej cyklotrasy, ktorej návrh ho i križuje. „V tejto súvislosti stále prebiehajú rokovania medzi BBSK a SPP o najvhodnejšom riešení, nevieme však vylúčiť, že táto skutočnosť môže projekt ovplyvniť,“ potvrdila Štepáneková.

Cyklochodníkom s dĺžkou 21,3 kilometra chce BBSK prepojiť Hronskú Breznicu v okrese Zvolen s mestom Banská Štiavnica. Cyklotrasa má viesť po bývalom pôvodnom telese niekdajšej úzkorozchodnej železničnej trate, po ktorej bude i pomenovaná. „Plánovaná je obojsmerná so šírkou jedného pruhu 1,5 až 2 metre. V zmysle orientačného rozpočtu dokumentácie pre územné rozhodnutie je cena stavby odhadovaná na 5,9 milióna eur bez DPH,“ prezradila Štepáneková s tým, že BBSK chce realizáciu projektu financovať z externých zdrojov.