Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko. Malo by mať sedem ambulancií

NOVÁ BAŇA – V Novej Bani stavajú Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Nové zdravotné stredisko vzniká v objekte bývalej nemocnice na Cintorínskej ulici, ktorá skončila svoju činnosť ešte v roku 2004. Ako uviedol primátor Branislav Jaďuď, samospráva chce týmto projektom sústrediť ambulancie lekárov pod jednu strechu, keďže aktuálne sú roztrúsené po celom meste. V centre počítajú so sedmičkou ambulancií.

 

Mesto sa pred niekoľkými rokmi stalo spoluzakladateľom neziskovej organizácie Medical, ktorá na jeseň v roku 2019 podala projekt na vybudovanie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti prostredníctvom eurofondov. Nenávratný finančný príspevok je vo výške 700 000 eur. Podľa primátora je ale stavba v časovom sklze, okrem iného aj pre výrazné nárasty cien stavebných materiálov.

V Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti by malo vzniknúť sedem ambulancií pre primárnu zdravotnú starostlivosť. „Budú tam všeobecní lekári pre deti a pre dospelých, gynekológ, stomatológ a ďalšie špecializované ambulancie,“ vymenoval primátor. Vytvoria tam tiež podmienky na vznik potrebných sociálnych služieb – pracoviska sociálneho poradenstva.

Viac o téme: ambulancie, financie, lekári, mesto, nemocnica, Nová Baňa, pacienti, Primátor, samospráva, zdravotné stredisko

Súvisiace články