Chrámec trápi sucho. Problém je aj s dodávkami pitnej vody

CHRÁMEC – Obyvateľom obce Chrámec v okrese Rimavská Sobota naďalej komplikuje život mimoriadne sucho a nedostatok vody v studniach. Ako povedala starostka Marta Benedeková, problémy sú aj s núdzovými dodávkami pitnej vody.

 

Mimoriadnu situáciu pre nedostatok vody vyhlásila samospráva ešte 27. júna v reakcii na dlhotrvajúce sucho a nedostatok vody v studniach. V Chrámci doposiaľ chýba vodovod, voda v studniach navyše nie je pitná a obyvatelia ju pre vysoké hodnoty dusičnanov a dusitanov využívajú len ako úžitkovú. V čase mimoriadnej situácie vozia pitnú vodu do obce cisterny.

„Problém je aj s dovozom pitnej vody. Minulý týždeň prišla cisterna raz, tento týždeň ešte neprišla,“ skonštatovala starostka s tým, že od vodárov požadovali dodávku pitnej vody trikrát do týždňa. Najhoršia situácia je podľa jej slov v obecných nájomných bytoch, v ktorých žije vyše 80 ľudí.

Samospráva vidí dlhodobé riešenie problému so suchom a chýbajúcou pitnou vodou vo vybudovaní vodovodu. V minulosti sa chcela uchádzať o dotáciu na projekt, ktorý by pitnou vodou zabezpečil aspoň časť domov. Na vypracovanie projektovej dokumentácie však obec s približne 460 obyvateľmi nenašla dosť financií.

Viac o téme: cisterna, pitná voda, problém, Rimavská sobota, samospráva, studne, sucho, voda

Súvisiace články