Regióny Banská Bystrica

Continental vo Zvolene ešte necíti dosahy tretej vlny pandémie,ale pripravuje sa

Ilustračné foto Zdroj : TASR/DPA

ZVOLEN – Spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia, Zvolen ešte v súčasnosti nepociťuje dosah tretej vlny pandémie, pripravuje sa však na ňu, uviedla to personálna riaditeľka závodu Kristína Kavická.

 

“Situácia naďalej nie je ružová. Objemy výroby sa držia na nízkych číslach. Základný problém je nízka transparentnosť dát od našich zákazníkov, takže zmeny výrobných plánov realizujeme na poslednú chvíľu. Táto situácia nás núti k veľmi vysokej flexibilite. Nás ako zamestnávateľa a takisto aj zamestnancov,” priblížila.

Podľa nej sa pandémia a s ňou súvisiace výpadky v dodávateľskom reťazci podpísali na výrobe závodu po celý minulý rok. “V druhej polovici minulého roka sa výroba zdanlivo vrátila späť do normálu, aby nás začiatkom tohto roka zasiahla polovodičová kríza a ďalšie výpadky v dodávateľských reťazcoch, čo je situácia v automotive biznise v súčasnosti veľmi štandardná,” priblížila.

Zvolenský Continental momentálne zamestnáva 1100 ľudí. “Od marca minulého roku sme niekoľkokrát museli zamestnancov prepúšťať a znova naberať. Samozrejme, primárne využívame iné formy flexibility, ako sú napríklad zvýšené konto pracovného času, skrátene úväzky, neplatené voľno a štátna pomoc, aby sme udržali čo najviac zamestnancov počas tohto náročného obdobia,” dodala. Výhľad na najbližšie mesiace je však podľa nej nejasný, keďže aj v súčasnosti sa situácia mení zo dňa na deň.