Regióny Banská Bystrica Krupina

COOP Jednota zavedením online bločkov ušetrí ročne 22 ton papiera

COOP Jednota zavedením online bločkov ušetrí ročne 22 ton papiera.
COOP Jednota zavedením online bločkov ušetrí ročne 22 ton papiera. Zdroj: TASR / František Iván

KRUPINA – Až 22 ton papiera ročne chce vo svojich 160 prevádzkach ušetriť krupinské spotrebné družstvo COOP Jednota zavedením online bločkov. Zákazníci majú už v týchto dňoch možnosť vybrať si medzi nimi alebo klasickým tlačeným pokladničným dokladom.

 

„Online bločky predstavujú nový spôsob, ako šetriť životné prostredie. Napriek tomu, že pokladničný doklad sa zdá ako malý a neškodný kúsok papiera, je to svojím spôsobom zbytočný odpad. Som rád, že máme možnosť eliminovať množstvo odpadu vo forme pokladničných dokladov a našli sme riešenie, ako šetriť životné prostredie a umožniť zákazníkom uložiť si všetky bločky na jedno miesto,“ uviedol predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina Jozef Vahančík.

Podľa neho je hlavným cieľom motivovať zákazníkov, aby novú službu používali a touto cestou šetrili životné prostredie. „Pokladničné doklady sa totiž po čase a častokrát aj hneď po vytlačení stanú odpadom, ktorý je v aktuálnej situácii nielenže zbytočný, ale aj ohrozujúci,“ pripomenul.

Online bločky môžu používať všetci zákazníci, ktorí sú držitelia nákupnej karty spotrebného družstva. Ľudia sa pri nákupe preukážu nákupnou kartou a pri platbe majú možnosť vybrať si medzi tlačeným pokladničným dokladom alebo online bločkom, ktorý sa automaticky zaeviduje na webovú stránku obchodu. Zákazník si ho potom môže vyhľadať v sekcii Bločky, kde stačí zadať číslo nákupnej karty.

„Výhodou je nielen znižovanie tvorby odpadu a šetrenie životného prostredia, ale nová služba šetrí aj čas zákazníkov a urýchľuje celý proces vybavenia pri pokladni,“ doplnil predseda predstavenstva.  COOP Jednota Krupina je najväčšie regionálne spotrebné družstvo, ktoré prevádzkuje 160 predajní v 11 okresoch a štyroch krajoch Slovenska. Predajne sú situované najmä na strednom Slovensku od malých obcí s pár stovkami obyvateľov až po krajské mesto Banská Bystrica.