Ďalší úspešný zásah polície proti pašerákom ľudí. V dodávke sa tlačilo neuveriteľných tridsať šesť utečencov

JESENSKÉ – Dohromady 36 migrantov prevážal 39-ročný vodič zo Srbska v nákladnom aute, ktoré zadržala polícia pri obci Jesenské v okrese Rimavská Sobota. Vodič sa s vozidlom s maďarskými evidenčnými číslami pokúšal previezť cudzincov zo Somálska, Sýrie a Turecka z Maďarska ďalej na západ.

 

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, podozrivé vozidlo spozorovala hliadka z Jesenského. „Policajti vodiča opakovane vyzývali k zastaveniu, no auto pokračovalo ďalej a vodič na výzvy nereagoval,“ uvádza polícia. „Hliadka následne auto predbehla, na čo vozidlo spomalilo a ešte z idúceho auta vodič vyskočil a dal sa na útek,“ dodala. Policajti zakrátko muža dobehli a vzhľadom na jeho správanie použili donucovacie prostriedky. Po otvorení nákladného priestoru vozidla v ňom našli 36 osôb.

Prípad si následne prevzali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. „Vyšetrovateľ obvinil 39-ročného vodiča z trestného činu prevádzačstva a navrhol jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov,“ uviedla polícia. Policajti v prípade vykonávajú procesné úkony, vzhľadom na to, že cudzinci žiadajú o azyl, tak do ukončenia azylového konania budú umiestnení v záchytnom tábore.

 

Viac o téme: cudzinecká polícia, migranti, pašeráci, polície, prevádzači, Somálsko, Sýria, trestný čin, Turecko, utečenci, záchytné tábory

Súvisiace články