Regióny Banská Bystrica Revúca Top

DESIVÉ: Odviezli vnučku a živí sa NEVRÁTILI! OPITÝ Rudolf v sekunde ZABIL celú rodinu

Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB

REVÚCA – Takto to nemuselo dopadnúť. Štyri životy, ktoré úplne zbytočne vyhasli na ceste v Behynciach, v časti Tornaľa, sa stali ďalším strašiakom vodičov. Aj v tomto prípade totiž pri autonehode zohrával hlavnú rolu alkohol. Traja členovia rodiny, otec, mama a stará mama, tu však ešte mohli byť. Ak by oproti idúci vodič nepil pred cestou alkohol.

 

Tragická nehoda, ktorá sa len pred niekoľkými dňami odohrala na ceste z Tornale do Revúcej, zasiahla nielen rodinu a priateľov, ale aj celé mesto, z ktorého zosnulí pochádzali. Obyvatelia Revúcej sú dodnes v šoku a nedokážu sa zmieriť s faktom, že ich v priebehu niekoľkých minút navždy opustili traja blízky priatelia, susedia a kolegovia.

„My sme malé mesto, všetci sa tu navzájom poznáme. To, čo sa stalo, tá strašná tragédia, otriasla nami všetkými. Ja som ich osobne tiež poznal. Boli to dobrí ľudia, nechce sa mi veriť, že ich už nikdy neuvidím, zomreli úplne zbytočne. Najhoršie ja na tom to, že zomreli naraz až traja členovia rodiny. Chudák ich dcéry s deťmi,“ hovorí ubolene primátor mesta Július Buchta.

Zomrela mama, otec aj babka

Dlhoroční manželia Ivana († 53) a Pavol († 52) sa spolu s Ivkinou mamou Vierou († 79) vracali v nedeľu podvečer z Tornale, kde boli autom svojej dospelej dcére odniesť vnučku, ktorú strážili v mieste svojho bydliska v Revúcej. To, čo sa im prihodilo, keď sa vracali, nemohli čakať ani v najhoršom sne.

Oproti nim sa na ceste v Behynciach, časti Tornale, vyrútil v protismere vodič. Rodina zrážku nemala šancu prežiť. „Podľa doposiaľ zistených informácií, mal 45-ročný vodič osobného auta prejsť do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim autom, ktorého posádku tvorili tri osoby. Všetci štyria účastníci utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli,“ uviedli banskobystrickí policajti.

Galéria
Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB
Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB
Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB
Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB
Tragická nehoda v Tornali. ZDROJ: KR PZ BB
navigate_before
navigate_next

V krvi mal 1,5 promile!

Neskôr sa však ukázalo, že vodič sa pred nehodou nachádzal v obci Otročok. Tam mal podľa policajtov konflikt s jedným z obyvateľov. „Vodič mal najskôr v obci Otročok naraziť do zaparkovaného auta, ktorého majiteľ sa mal pokúšať muža zastaviť, čo sa mu ale nepodarilo. Vodič mal veľkou rýchlosťou z miesta odísť smerom na Tornaľu. Poškodený celý incident oznámil polícii,“ vysvetľujú policajti.

Vodič predtým nabúral do auta v Otročke. ZDROJ: KR PZ BB

O niekoľko minút neskôr došlo k mimoriadne tragickej nehode, pri ktorej vyhasli životy štyroch ľudí. Ako sa ukázalo, vodič bol pod vplyvom alkoholu! „Predmetom expertízneho skúmania je aj zisťovanie požitia alkoholu u vodičov áut. Predbežné výsledky preukázali u tohto vodiča hodnotu jeden a pol promile alkoholu. U vodičky druhého vozidla, s trojčlennou posádkou, alkohol preukázaný nebol,“ dodávajú policajti.

Pohádal sa s partnerkou?

Podľa Nového Času bol 45-ročný vodič, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu, z obce Včelince. Rudolf († 45) mal po hádke s priateľkou Juditou sadnúť za volant a za Otročkom (okr. Revúca) nečakane prejsť do protismeru. Predtým však dvakrát nabúral do Juditinho auta.

My sme kontaktovali priamo starostu obce Ľubomíra Kosztúra. Ten nám potvrdil, že Rudolf pochádzal z ich obce, avšak veľa času v dedine netrávil. „Bol to taký tichý človek, nikde nechodil, ani do krčmy, ani do obchodu. Málo kedy ho bolo vidno v dedine. Za moje trojročné pôsobenie som sa s ním sám rozprával dva-krát,“ dodáva starosta obce.