Regióny Banská Bystrica Top

DESIVÉ VIDEO Rodičia strážte si deti! Chlapec o vlások unikol tragédii

Zdroj: FB / Bikepark Košútka

HRIŇOVÁ – Potulky lesom sa pre dvoch malých chlapcov takmer skončili obrovskou tragédiou. Rozhodojúci sa stal zlomok sekundy, ktorý všetko zlé na dobré zmenil. Na objavovanie dobrodružstiev si totiž deti vybrali ten najnevhodnejší kút lesa. Na prechádzku išli na vyznačenú horskú cyklotrasu, ktorá slúži na triky, skoky a rýchlu adrenalínovú jazdu. Hra pod doskočiskom stála jedného z chlapcov takmer život. Celý incident nasnímala kamera na prilbe profesionálneho cyklokrosára.

 

Slnečné počasie “vyhnalo” do prírody nejednu rodinku s deťmi. Napriek tomu, že les neďaleko Hriňovej ponúka dychberúce pohľady a zdanlivo aj bezpečie v lone prírody, zostaňte ostražití a deti si radšej strážte. Ako výstraha môže slúžiť aj prípad zo stredného Slovenska, kde sa malí chlapci bez dozoru rodičov prechádzali po vyznačenom horskom Bikeparku Košútka. Na svoje hry si deti vybrali práve doskočisko jednej z množstva rámp, ktorá sa nachádza na kľukatej trati.

Hriňovský cyklopark však obľubuje množstvo športovcov, ktorí si radi prevetrajú hlavu počas adrenalínovej jazdy na “bezpečnom” a vyhradenom mieste. Rýchlu jazdu si doprial pred pár dňami v miestnom parku aj športovec Rasťo. Ten si svoje jazdy nakrúca na kameru pripevnenú na prilbe. Na jednej zo siedmich tratí v osudný deň trénoval svoje triky, ako už mnohokrát predtým. No video, ktoré nasnímal na jednej z posledných jázd je iné, ako všetky ostatné predtým. V mieste doskoku sa mu totiž znenazdajky zjavil malý chlapec. Profesionálny cyklokrosár v stotine sekundy, ešte pred dopadom zareagoval a strhol riadenie. Keď chlapec zbadal obrovskou rýchlosťou idúceho  závodníka, schúlil sa do klbka a do rúk si ukryl hlavu. Z trate sa však nepohol. Cyklista len o vlások svojou pohotovou reakciou odvrátil hrôzostrašnú zrážku s dieťaťom.

Cyklista pohotovo zareagoval a strhol riadenie na opačnú stranu. Zdroj: FB / Bikepark Košútka

Šťastie v nešťastí

,,Fúúúúú, čo tu robíte? Hej!,” kričal na chlapcov zaskočený cyklista tesne po doskoku. Otrasené dieťa, okolo ktorého hlavy preletel bicykel len pár milimetrov, sa k nemu pomaly približovalo a niekoľkokrát sa mu ospravedlnilo. ,,Prepáč, nevidel som ťa,” volal malý chlapec roztraseným hlasom. ,,Tu vôbec nebuďte chlapci. Nič ti nie je? Poď sem, neboj sa,” upokojoval cyklista malého chlapca, ktorému vhŕkli slzy a od plaču si utieral oči. K zraneniu našťastie v tento deň nedošlo, avšak nezodpovedné správanie otriaslo aj prevádzkovateľmi bikeparku. ,,Poprosíme všetkých rodičov, ľudí na prechádzach a deti, bikepark nieje turistický chodník, všetky trate sú označené , všade sú tabuľky plus opáskované úseky, no aj tak sa stane niečo takéto,” apeloval na verejnosť samotný Bikepark Košútka.

Chlapec sa hral tesne pod odrazovou plošinou. Zdroj: FB / Bikepark Košútka

Nerešpektovali výstrahy

Chlapcov pred “dobrozdružstvom” neodradili ani varovné tabule, ktoré upozorňujú na územie bikeparku či bezpečnostné pásky lemujúce trať. ,,Miesto, kde sa toto stalo, bolo cca 1200 metrov od penziónu a parkoviska. Cestou na toto miesto museli chlapci podliezť pásky minimálne na 3 miestach. Najviac zarážajúce bolo, že rodičov sme vôbec nikde nevideli ani po incidente,” reagoval pre Zoznam.sk Ján Halaj z Bikeparku Košútka, v ktorom takmer došlo k tragédii.

Bikepark má vyznačené trate, ktoré častokrát široká verejnosť nerešpektuje. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Mohlo by vás zaujímať: