DESIVÝ ÚTOK na maloleté DIEVČATÁ! Trhali ich za vlasy a KOPALI priamo na námestí: Prečo im nik nepomohol? ŠOK, kto útočil

LUČENEC – Hrôzu zažili dve 15-ročné študentky za bieleho dňa na námestí v Lučenci.  Skupinka iných dievčat si od nich najskôr pýtala cigarety a peniaze, potom ale na ne zaútočila. Jednu chytili za vlasy, stiahli ju na zem a kopali do nej. Smutné je, že dievčatám nikto nepomohol.

Ako informuje portál noviny.sk, dve 15-ročné kamarátky vychádzali z nákupného centra na námestie, keď sa im prihovorila partia mladších dievčat. „Bolo ich presne 6. Boli to maloleté Rómky. Začali od nich pýtať cigarety. Odpovedali záporne, že nemajú cigarety, nech im dajú pokoj. Začali od od jednej z nich ťahať kabelku. Dcéru jedna chytila za vlasy, strhla ju na zem a tá najmenšia do nej kopala,“ vysvetlil otec napadnutého dievčaťa. Opísal, že jeho dcéra bola vyplašená a vystresovaná. V policajnom aute plakala, bála sa vystúpiť.

Najmladšia útočníka mala iba 8 rokov

Na námestí sú dve kamery, no ani jedna útok nezaznamenala. Zachytila ale pohyb podozrivých pôsob. Útočníčky sa tak do niekoľkých minút podarilo vypátrať. Najmladšia z nich má iba 8 rokov, najstaršia 14. Dievčatá vraj neprejavili žiadnu ľútosť. „V tejto veci bolo na polícii prijaté oznámenie a vec objasňujeme ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Zarážajúce je tiež, že k útoku došlo počas bieleho dňa v blízkosti dvoch kaviarní. Na terasách bolo v tom čase viacero návštevníkov, no nikto im nepomohol, ani sa ich nezastal. Mestská polícia v tejto súvislosti posilnila hliadkovú činnosť.

Viac o téme: bitka, dievčatá, Lučenec, útok

Súvisiace články