Regióny Banská Bystrica Detva

Detva cez víkend otestovala 1794 ľudí. Pozitivita bola 0,67 percenta

Zdroj: TASR / Michal Svítok

DETVA – V Detve cez víkend v odberných miestach, ktoré zriadilo mesto, otestovali na nový koronavírus 1794 ľudí. Pozitívnych bolo 12 osôb, čo predstavuje pozitivitu 0,67 percenta. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke.

 

Mesto pripravilo jedno odberové miesto na sobotu (27. 2.), testovalo sa v dome kultúry Andreja Sládkoviča. Záujem malo 420 ľudí, pozitívni boli štyria. „V nedeľu (28. 2.) boli otvorené tri odberové miesta, okrem domu kultúry sa mohli občania otestovať v mestskom kultúrnom stredisku (Chudobienci) a v priestoroch III. Základnej školy na Ulici obrancov mieru. Nedeľné testovanie v týchto odberových miestach navštívilo 1374 ľudí, z nich bolo osem pozitívnych,“ pripomína mestský úrad.

Podľa COVID automatu je okres Detva zaradený do IV. stupňa varovania. Na výnimky zo zákazu vychádzania potrebujú ľudia negatívny výsledok PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní.

Miera pozitivity po antigénovom testovaní na ochorenie COVID-19 počas víkendu 20. a 21. februára dosiahla v Detve 0,83 percenta. Týka sa to však len tých odberových miest, ktoré zriadilo mesto