Regióny Banská Bystrica

Dlhoočakávaná stavba kanalizácie v Očovej a Zvolenskej Slatine je na konci

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

OČOVÁ/ZVOLENSKÁ SLATINA – V dvoch najväčších obciach zvolenského okresu – Očovej a Zvolenskej Slatine – je krátko pred ukončením projekt odkanalizovania a budovania čistiarne odpadových vôd (ČOV). Investíciu za takmer 11 miliónov eur realizovala od roku 2017 Stredoslovenská vodárenská spoločnosť (StVS) Banská Bystrica.

 

“Aktuálne sme v procese kolaudácie stavby. Po jej ukončení, ktorá sa predpokladá v máji 2021, by mali byť obce a ich obyvatelia vyzvaní na možnosť pripojenia,” uviedol pre TASR starosta Ján Senko. “Na základe projektovej dokumentácie by malo byť vybudovaných 642 kanalizačných prípojok v Očovej a 212 v Zvolenskej Slatine,” dodal Senko. V Očovej je pri tom momentálne napojených na starú, pôvodnú kanalizáciu len 109 domov a bytov.

“Po vydaní kolaudačného rozhodnutia sa stavba uvedie do skúšobnej prevádzky na jeden rok,” informoval TASR ďalej projektový manažér stavby Juraj Demian. Prevádzkovateľ kanalizácie už v týchto dňoch doručuje zmluvy o odvádzaní a čistení vôd obyvateľom vo Zvolenskej Slatine.

Projekt odkanalizovania a budovania ČOV v oboch dedinách bol z 90 percent financovaný zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu.