Do banskobystrických škôl nastúpilo viac ako 90 percent ôsmakov a deviatakov

BANSKÁ BYSTRICA – Z celkového počtu 570 ôsmakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica sa ich od začiatku tohto týždňa posadilo do lavíc 520. V prípade deviatakov, ktorých eviduje školský úrad v počte 435, nastúpilo 398 žiakov.

 

V percentuálnom vyjadrení ide dokopy o 91 percent študentov ôsmych a deviatych ročníkov, ktorí sa po mesiacoch reálne vrátili do školy vďaka uvoľňovaniu vládnych opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Informovala o tom hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

„Život v našom meste sa po dlhom čase začína vracať do normálnych koľají. Námestie a ulice sa pomaly zapĺňajú, ľudia sú po homeofficoch naspäť v práci a na cestách vidieť väčší ruch. Som rád, že Banská Bystrica náročné obdobie zvládla a stále si drží dobré čísla,“ reagoval v tejto súvislosti primátor Ján Nosko a vyzval Banskobystričanov, aby naďalej zostávali zodpovední.

Viac o téme: Banská Bystrica, Bynskobystričania, deviataci, evidencia, homeoffice, Ján Nosko, nástup, ôsmaci, Primátor, ročník, Školský úrad, základná škola, žiaci, zodpovednost

Súvisiace články