Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

DOBRÁ SPRÁVA! V Banskej Štiavnici otvorili pracovisko cievnej chirurgie

Nemocnica v Banskej Štiavnici. Zdroj: procare.sk

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Pacienti z Banskej Štiavnice a okolia s cievnymi problémami už nebudú musieť cestovať za odbornou pomocou do nemocnice v Handlovej. Handlovská nemocnica Agel otvorila pracovisko cievnej chirurgie priamo v Banskej Štiavnici.

 

Ako informovala riaditeľka Nemocnice Agel Handlová Marta Eckhardtová, ambulancia cievnej chirurgie bude poskytovať zdravotnú starostlivosť veľkej skupine pacientov. Nemocnica využila fakt, že jeden z cievnych špecialistov handlovskej nemocnice sa presťahoval do Banskej Štiavnice. „Preto sme ako zmysluplný krok zrealizovali ordinačné hodiny nášho špecialistu priamo v Banskej Štiavnici. Je to súčasť našej stratégie, aby zdravotná starostlivosť bola bližšie k pacientovi a tiež aby sme pacientom umožnili byť zodpovední k vlastnému zdraviu,“ doplnila riaditeľka.

Ambulancia je v zdravotnom stredisku na Ulici energetikov v Banskej Štiavnici a je vybavená sonografickým prístrojom. Ordinačné hodiny budú vždy v piatok od 7.00 do 15.00 h. Ak lekár indikuje operačný zákrok, ten budú robiť v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Handlová, ktorá je na to plne vybavená.