Regióny Banská Bystrica

Dobrá správa. V Haliči pribudne všeobecný lekár pre dospelých

V Haliči pribudne ambulancia všeobecného lekára pre dospelých. ZDROJ: BSK

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrický samosprávny kraj plánuje otvoriť novú ambulanciu všeobecného lekárstva pre dospelých v Haliči v Lučeneckom okrese. Potvrdila to hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

 

Pripomenula, že aj ďalšie novootvorené ambulancie by mali byť všeobecné ambulancie pre dospelých. Nedostatok lekárov pre dospelých podľa nej kraj eviduje v každom okrese.

“Napríklad v okrese Banská Bystrica ich chýba 11, v okrese Rimavská Sobota je to šesť,” spomenula s tým, že s výnimkou Banskobystrického okresu evidujú aj nedostatok pediatrov. Sedem ich chýba v okrese Rimavská Sobota, štyria lekári zas v okresoch Veľký Krtíš a Brezno. Dodala, že špecialisti chýbajú v každom okrese kraja, najviac však v Brezne, Žiari nad Hronom či v Lučenci.

Dve svoje ambulancie má Banskobystrický samosprávny kraj napríklad v Detve. Jednou z nich je pľúcna ambulancia, v ktorej ordinuje lekárka Jana Makasová. Banskobystrický samosprávny kraj ju zriaďuje od júla minulého roka. “Je to v modeli, keď rozvojová agentúra lekára zamestná a ten sa venuje len liečeniu pacientov,” zhrnula v minulosti hovorkyňa.