Regióny Banská Bystrica

Dobrá správa. Žiar nad Hronom neplánuje zvyšovanie daní a poplatkov

Mesto neplánuje zvyšovať dane a poplatky. ZDROJ: mesto Žiar nad Hronom

ŽIAR NAD HRONOM – Mesto Žiar nad Hronom v budúcom roku zvyšovanie daní a poplatkov, či poberanie úveru neplánuje. V súvislosti s návrhom mestského rozpočtu na rok 2024, ktorý v stredu prvýkrát predstavili mestským poslancom, o tom na sociálnej sieti informoval žiarsky primátor Peter Antal.  

 

“Považujem za veľký úspech nášho mesta, že sme v dnešnej dobe dokázali pripraviť rozpočet bez toho, aby sme museli zatvárať športoviská, krátiť dotácie športovcom alebo kultúre, robiť škrty v službách občanom,” uviedol Antal s tým, že návrh rozpočtu počíta aj s investíciami do majetku mesta.

Ako ďalej informoval, pri zostavovaní návrhu znižovali výdavky, ale s tým, aby to nepocítil občan na kvalite služieb, ktoré mesto poskytuje. Podľa Antala má mesto v rezervnom fonde viac ako 900 000 eur, ktoré si necháva “na horšie časy”.

“Samozrejme, vieme si predstaviť rozpočet, v ktorom bude oveľa viac zdrojov na rekonštrukcie a investície. Necitlivými zásahmi štátu sa však samosprávy ocitli v situácii, kedy je veľmi náročné hospodáriť na nulu, tak ako to káže zákon,” podotkol Antal.

Rozpočet mesta na rok 2024, ako aj viacročný rozpočet mesta na roky 2024 – 2026 budú žiarski poslanci schvaľovať na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré je naplánované na 14. decembra.