Regióny Banská Bystrica Sliač Zvolen

Dovolenkári budú môcť letieť zo Sliaču do viacerých zahraničných dovolenkových destinácii

Zdroj: TASR / Jozef Poliak

SLIAČ – Turecká Antalya by mala byť prvým cieľom tohtoročnej charterovej sezóny na Letisku Sliač. Dovolenkári by mali odletieť 6. júna, pričom rovnaká destinácia by mala byť aj cieľom nasledujúceho letu, 7. júna.

 

“Sme však ešte na začiatku mája, a to je čas, kedy sa finalizujú od leteckých dopravcov všetky ich požiadavky,” uviedol pre TASR obchodno-ekonomický riaditeľ Letiska Sliač Marian Korytiak. Asi k stovke plánovaných letov tak ešte pribudnú ďalšie. Novou cieľovou destináciu cestovných kancelárii bude tento rok grécke letisko Araxos na severozápade polostrova Peloponéz. Tam odlieta prvé lietadlo 8. júna. Okrem Antalye ostávajú stálymi destináciami egyptská Hurghada a bulharský Burgas.

“Pre cestujúcich sme po veľmi dobrých odozvách pripravili na spríjemnenie čakania i letu Palubné noviny, ktorých obsahom sú informácie o mieste ich dovoleniek, cestovateľské rady a podobne,” pripomenul Korytiak. Uplynulá charterová sezóna 2018 na Letisku Sliač bola z pohľadu počtu vybavených letov ako i počtu prepravených cestujúcich najlepšia v histórii prevádzky letiska. Počet prepravených cestujúcich dosiahol počet 41.866, čo predstavuje oproti roku 2017 nárast o viac ako 20 percent.