Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

Drogovému dílerovi z Banskej Štiavnice hrozí dlhoročné väzenie

Ilustračná fotografia, Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

BANSKÁ BYSTRICA – Trest odňatia slobody na desať až 15 rokov hrozí 33-ročnému mužovi z Banskej Štiavnice, ktorý u seba neoprávnene prechovával a aj predával pervitín. Polícia ho obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

 

Ako informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojej facebookovej stránke, muž si minimálne pol roka zaobstarával v Seredi pervitín. “Drogy neoprávnene prechovával u seba aj v mieste bydliska za účelom konzumácie, ako aj následného predaja ďalším osobám v meste Banská Štiavnica a okolí, uvádza polícia.

V utorok (23. 4.) krátko po tom, ako vystúpil z autobusu, ho zadržali policajti kriminálnej polície zo Žiaru nad Hronom. Na základe výzvy dobrovoľne vydal vrecko s ružovou kryštalickou látkou. Expertíza potvrdila že, ide o pervitín a toto množstvo predstavuje minimálne 38 bežných dávok drogy.

“Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí desať až 15 rokov odňatia slobody,” dodáva polícia.