Regióny Banská Bystrica

Energetici aj vo štvrtok pokračujú v odstraňovaní porúch na strednom Slovensku. Bez elektriny sú stále tisícky domácností

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – Energetici aj vo štvrtok pokračujú v odstraňovaní porúch, ktoré v uplynulých dňoch spôsobilo nepriaznivé počasie. Aj napriek tomu však stále ostáva na strednom Slovensku viac ako 1200 odberných miest bez elektrickej energie. TASR o tom informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

 

“V noci výpadky nepribúdali, elektrikári sa tak môžu naplno venovať tým zložitejším opravám, ktoré v priebehu predošlých dní nemali možnosť zrealizovať,” skonštatoval Gejdoš. SSD podľa neho aj vo štvrtok vyslala do terénu desiatky elektrikárov a montérov, aby odstraňovali poruchy na vedeniach vysokého aj nízkeho napätia. Najviac práce ich čaká na Horehroní v okolí Brezna a na Liptove.

“Budú spájať pretrhané vodiče, odstraňovať stromy a konáre z vedenia a tiež vymieňať poškodené komponenty distribučnej sústavy. V priebehu dnešného dňa sa pokúsia vyriešiť väčšinu problémov. Stále však platí, že na mnohé miesta, najmä v odľahlých horských oblastiach a dolinách, majú sťažený prístup,” priblížil Gejdoš.