Regióny Banská Bystrica

Kičura opäť pred súdom. Dostane sa exšéf Správy štátnych hmotných rezerv na slobodu?

Zdroj: TASR / Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, v stredu zamietol žiadosť obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu. Väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. Informovala o tom Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu Špecializovaného trestného súdu Pezinok.

 

“Proti vyhlásenému uzneseniu podal obvinený sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,” dodala Zvalová.

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od vlaňajšieho apríla a v novembri Najvyšší súd SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Zdroj: TASR / Ján Krošlák

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Správy štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičuru odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami Správy štátnych hmotných rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.