Folklórny súbor Hriňovčan oslavuje 50. výročie: Máte sa na čo tešiť, pripravujú zaujímavé podujatie

HRIŇOVÁ – Folklórny súbor Hriňovčan z Hriňovej v Detvianskom okrese oslavuje 50. výročie. Potvrdil to Martin Kliment z miestneho mestského úradu. Pri tejto príležitosti organizujú program s názvom Pieseň tvojho života.

 

Ako za súbor dodala Ivana Sujová, akcia sa uskutoční v piatok 16. septembra pre verejnosť a v sobotu 17. septembra pre pozvaných hostí. Autormi programu sú Ivana Sujová, Ivana Sujová mladšia a Peter Rezník. „Program bude venovaný 15. výročiu úmrtia členov Folklórneho súboru Hriňovčan,“ podotkla. Spomínať tak budú na niekoľkých folkloristov, ktorí zomreli pri dopravnej nehode autobusu v roku 2007. Hudobníci a tanečníci sa vracali domov z podujatia Muziky pod Poľanou, ktoré bolo na Poľane. Aj napriek tragédii však Hriňovčania toto podujatie organizujú naďalej. Festival ľudových hudieb býva na Raticovom vrchu a uskutočnil sa aj tento rok, uviedol Kliment.

Pripomenul, že okrem programu k 50. výročiu Hriňovčana pripravuje mesto pre ľudí do konca roka aj ďalšie akcie. Sú to napríklad Dožinková slávnosť i Hriňovská heligónka. V zime to budú Mikuláš v meste a Hriňovské Vianoce. Informoval tiež, že počas leta samospráva zorganizovala viacero kultúrnych podujatí. Okrem Muzík pod Poľanou to boli napríklad Hriňovské letné kino, Medzinárodný folklórny festival Deti pod Poľanou a Gazdovanie na Hriňovských lazoch. „Účasť verejnosti bola primeraná minulým ročníkom. Tieto podujatia sa konajú v exteriéri, preto účasť divákov je adekvátna počasiu,“ zhodnotil. „Pokračovať v organizovaní týchto podujatí budeme určite aj v budúcnosti,“ uzavrel.

Viac o téme: folklórny súbor, Hriňová

Súvisiace články