Regióny Banská Bystrica Top

FOTO MIMORIADNE: NEBEZPEČNÁ medvedica sa pohybuje v ZNÁMEJ turistickej lokalite! HĽADÁ stratené mláďa, TÝMTO miestam sa VYHNITE

ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLIAČ – Vedenie mesta Sliač upozorňuje na pohyb medveďa v blízkosti kúpeľného parku. V lokalite, ktorú obľubujú nielen kúpeľní hostia, ale napríklad i bežci a cyklisti, medvedica hľadá svoje stratené mláďa.

Primátorka Sliača Ľubica Balgová vyzvala ľudí, aby sa v najbližších dňoch vyhli kúpeľnému parku a okolitým lesom. „Malé medvieďa sa stratilo a jeho mama medvedica ho hľadá,“ uviedla včera večer na sociálnej sieti. „Asi netreba opisovať strach, ktorý prežíva, myslím, že každá matka to pozná. Je dôležité aby sa našli a verím, že k tomu určite pomôže Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR,“ pokračovala.

Podotkla, že netreba robiť paniku, len nebehať a nebicyklovať na miestach, kde by sa mohla medvedica pohybovať. Na riziko boli upozornení aj kúpeľní hostia. „Prosím Vás, vyhnite sa teraz pár dní areálu kúpeľov, Sliačskej doline a blízkemu okoliu,“ apeluje primátorka.

Medvedica v okolí Sliača. Zdroj: FB/Ľubica Balgová
Medvedica v okolí Sliača. Zdroj: FB/Ľubica Balgová

To, že medvedica hľadá mláďa, prezradili zábery z kamery. „Mláďa bolo videné na vzdialenej fotopasci, a predtým bolo na inej fotopasci spolu s medvedicou, preto sa predpokladá, že ho hľadá,“ vysvetlila primátorka. Mesto situáciu rieši so Zásahovým tímom pre medveďa hnedého, aj upozornenie zverejnilo po dohode s tímom.