Regióny Banská Bystrica Top

FOTO Nehoráznosť nepozná hranice. Žena utýrala psíka až na smrť

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – O niektorých jedincoch sa už ako o ľuďoch hovoriť nedá. Platí to zrejme aj v prípade Lucii D. z obce Nitra nad Ipľou. Niekoľko mesiacov držala svojho psa priviazaného na povraze. To mu spôsobilo závažné zranenia a postupné zlyhávanie organizmu. Za týranie jej hrozia tri roky za mrežami.

 

S tyranmi sa za posledné obdobie doslova roztrhlo vrece. Polícia vyšetruje ďalší prípad týrania zvierat. Obvinená Lucia D. minimálne od októbra minulého roka týrala psa tým, že ho držala priviazaného na povraze. Kríženec strednej veľkosti ho mal zarezaný hlboko do kože a svaloviny krku. ,,Zarezanie psovi spôsobilo komprimáciu žíl na krku, pričom dochádzalo k nedokrveniu a vzniku edému podkožia krku a hlavy a následnej hypoxii organizmu,” uvádza polícia na sociálnej sieti.

 

Žena utýrala svojho psa. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Bez citu

Psa našli začiatkom februára tohto roka. Jeho život sa už ale nepodarilo zachrániť. ,,Bol okamžite prevezený k veterinárovi, neskôr na Referenčné centrum pre veterinárnu neurológiu, kde počas anestézy uhynul,” dodáva polícia. Príčinou smrti bolo celkové zlyhanie organizmu kvôli veľmi zlému kondičnému stavu.

Páchateľke za tento čin v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri roky. To podľa mnohých nestačí. Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať. ,,Dúfam, že nie podmienečne, ale na tvrdo. Nech skúsi aj milá pani s povrazom utiahnutým okolo krku aspoň hodinu vegetovať, aby precítila utrpenie zvieraťa. Nech sa nikto nehnevá, ale je toho už fakt veľa,” reagovala na príspevok polície na sociálnej sieti Andrea. ,,Naozaj sa také niečo dá len veľmi ťažko komentovať. Prečo takýto ľudia majú zvieratá? Čo si takýmito skutkami kompenzujú?,” pýta sa zase Stanka.

 

Šťastný koniec

Len včera sme vás informovali o ďalšom podobnom prípade. Polícia vzniesla obvinenie 23-ročnému Marekovi M. Ten mal podľa doposiaľ zistených informácií podrezať svojho psa v jednom bratislavskom byte. Zdôvodnil to tým, že ho pes napadol. ,,Následne po tomto ohavnom čine mal telefonicky kontaktovať svojho známeho, pričom mu mal oznámiť, že ho napadol jeho vlastný pes. Ten zranené zviera okamžite zobral na veterinárnu pohotovosť. Podľa slov oznamovateľa, majiteľ psa rasy Americký pitbulteriér v čase jeho príchodu do bytu javil známky požitia alkoholických nápojov a sám mal mať poranenú dolnú končatinu,” uvádza polícia.

Znalci zdôraznili, že zviera utrpelo rezné poranenie o dĺžke približne 20 cm v oblasti krku a ďalšie povrchové poranenia v oblasti hrudníka. ,,V prípade preukázania viny hrozí obvinenému za takéto konanie úmyselného týrania zvieraťa zvlášť krutým a surovým spôsobom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,” dodala polícia.

 

Psíka sa podarilo zachrániť. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Dajte vedieť

Týranie zvierat je, bohužiaľ, niečo, s čím sa stretávame pravidelne. Ak ste svedkami takýchto činov, neváhajte a kontaktuje políciu alebo organizáciu Zvierací ombudsman. Na ich stránke môžete nahlásiť podozrenie z týrania. Rovnako môžete oznámiť aj prevádzky nelegálnych chovov šteniatok.

,,Nemôžete sa pozerať na to, ako pes u susedov trpí na krátkej reťazi, ako sa stádo koní v mraze nemá kam skryť alebo hladuje? Chceli by ste pomôcť ale neviete ako to urobiť diskrétne a účinne? Nebojte sa a nenechajte to tak! Kontaktujte nás,” vyzýva organizácia. Cez kontaktný formulár vyplníte pár údajov. Vašich pár minút dokáže zachrániť životy bezbranných tvorov.

 

Organizácia, ktorá sa snaží zachrániť zvieratá. Zdroj: zvieraciombudsman.sk