Regióny Banská Bystrica Brezno

Hasiči pokračujú v hasení lesa pri Brezne, musia natiahnuť trojkilometrové vedenie

Zdroj: FB / Prezídium hasičského a záchranného zboru

BYSTRÁ – Viac ako 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 32 kusmi techniky pokračuje v utorok od skorých ranných hodín v hasení rozsiahleho lesného požiaru na kopci Veľký Gápeľ v katastri obce Bystrá v okrese Brezno. Oheň zachvátil les v pásme nad kosodrevinou v pondelok (8. 7.) popoludní. Horí na ploche asi päť hektárov. V noci sa oheň nerozšíril. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

 

 “Z dôvodu, že sa požiar nachádza vo veľmi nedostupnom teréne, zvolil veliteľ zásahu dve taktiky hasenia. Pätnásť hasičov z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Západ sa zlaní z vrtuľníka nad požiarisko, ostatní príslušníci vytvoria až trojkilometrové hadicové vedenie z oblasti Košariská smerom k požiaru. Na miesto smeruje tiež vrtuľník Letky MO SR z Prešova, ktorý bude aj počas dnešného dňa pokračovať v hasení zo vzduchu,” uviedla Farkasová.

Hasiči pri hasení bojujú s 300-metrovým prevýšením. Vrtuľníky Letky MV SR a Letky MO SR len v pondelok do večerných hodín zhodili na miesto požiaru približne 50.000 litrov vody. Na mieste je zriadený riadiaci štáb.