Regióny Banská Bystrica

Havarijný stav mosta pri Slovenskej Ľupči sa už rieši. Vodiči majú počítať s dopravnými obmedzeniami

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA – Havarijným stavom mosta pri Slovenskej Ľupči na ceste z Banskej Bystrice do Brezna sa podľa internetovej stránky mesta Brezno už zaoberá Slovenská správa ciest (SSC).

 

Podľa hovorkyne SSC Lucie Karelovej mostný objekt uzavrú len v krajnom prípade. Takéto opatrenie by pre motoristov znamenalo viac ako 200-kilometrové obchádzky cez Ružomberok alebo Lučenec. „Zatiaľ sa počíta so zúžením dvoch jazdných pruhov, pričom obojsmerná premávka ostane zachovaná. Po vypracovaní projektovej dokumentácie o časti podoprenia mostného objektu a jej schválení, dôjde k samotnej realizácii,“ informovala hovorkyňa.

V súčasnosti je na tomto úseku znížená rýchlosť na 50 kilometrov za hodinu. „Treba počítať s dopravnými obmedzeniami, ale podľa mojich informácií je všetko naplánované tak, aby most nemusel byť uzavretý ani pre osobnú, ani pre nákladnú dopravu,“ konštatoval brezniansky primátor Tomáš Abel. Poškodený most by mal v budúcnosti nahradiť úplne nový, ktorý bude súčasťou pokračovania rýchlostnej cesty R1 z Banskej Bystrice do Slovenskej Ľupče. Predpokladaný termín realizácie je štvrtý kvartál 2021.