Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Hľadáte prácu? V Žiari nad Hronom ju nájdete

Ilsutračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

ŽIAR NAD HRONOM – V zariadení pre seniorov, ktoré mesto Žiar nad Hronom vybudovalo v priestoroch prístavby biskupského kaštieľa, vznikne takmer tridsiatka nových pracovných miest. Informoval o tom vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž s tým, že záujemcovia o pozície už môžu svoje žiadosti zasielať na adresu mestského úradu.

 

Samospráva do vznikajúceho Domova pri kaštieli hľadá pracovníkov na deväť rôznych pozícií. Ide o sociálnych zamestnancov, opatrovateľov a opatrovateľky, rehabilitačných zamestnancov, zamestnancov zdravotno-opatrovateľského a prevádzkovo-administratívneho úseku. Personál doplní i ekonóm, upratovačky, kuchárky, recepčný či údržbár a vodič. „Celkovo pôjde o 28 pracovných pozícií,“ dodal Baláž s tým, že predpokladaný nástup do práce je stanovený na november 2021.

Mesto súčasne vyzýva obyvateľov, aby využili letné mesiace na prípravu dokladov potrebných na podanie žiadosti o zabezpečenie sociálnej služby. „Doba od podania žiadosti o posúdenie odkázanosti až k vydaniu rozhodnutia o odkázanosti je v zmysle platnej legislatívy 30 dní,“ pripomína samospráva s tým, že žiadosti o umiestnenie do nového zariadenia pre seniorov bude prijímať od začiatku septembra.

V rámci nového zariadenia pre seniorov pokračuje proces registrácie neziskovej organizácie Domov pri kaštieli do registra poskytovateľov sociálnych služieb v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Zo strany banskobystrickej župy získalo zariadenie i dotáciu vo výške 150 000 eur, prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie, a to najmä nábytok, ale aj vybavenie výdajne stravy, kuchyne, jedálne či zdravotníckych potrieb a pomôcok pre seniorov. Projekt nového mestského domova dôchodcov v prístavbe biskupského kaštieľa začalo mesto Žiar nad Hronom realizovať v roku 2020, samospráva ním reaguje na vysoký dopyt po umiestnení do zariadení pre seniorov zo strany obyvateľov. Zariadenie bude mať kapacitu 40 lôžok, predpokladaný dátum otvorenia je 1. december 2021.