Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Hospitalizácií s COVID-19 v Žiari nad Hronom nepribúda. Nemocnici akútne chýba krv

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

ŽIAR NAD HRONOM – Situácia s novým koronavírusom sa v žiarskej nemocnici zatiaľ nezhoršuje. Voľná je viac ako polovica lôžok a v domácej karanténe ostáva stále 11 zamestnancov. Nemocnica však aktuálne rieši problém s akútnym nedostatkom krvi. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

 

„V žiarskej nemocnici sú aktuálne hospitalizovaní štyria pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19, zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila Fedáková s tým, že kapacita oddelenia vyhradeného pre pacientov s novým koronavírusom je 18 lôžok. V domácej karanténe je stále 11 zamestnancov nemocnice, tá však naďalej poskytuje plnú zdravotnú starostlivosť. Súčasným problémom je aj v žiarskej nemocnici nedostatok krvi.

„Aktuálne máme v nemocniciach Svet zdravia akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín,“ potvrdila Fedáková. „Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky. Na darovanie krvi prídu na presný čas a zminimalizujú tak kontakt s ostatnými darcami. Každému darcovi v daný deň vydáme potvrdenie o darovaní krvi,“ vysvetlila Fedáková. V Žiari nad Hronom je na odbery krvi vyhradený každý utorok, objednať sa je možné na telefónnych číslach 045/6709 422 a 0911 155 337.