Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Voľby 2022 Banská Bystrica

Kandidatúru na primátorku Banskej Bystrice ohlásila Diana Javorčíková

Banská Bystrica, kandidatúra, primátorka, voľby
Nová kandidátka na primátorku Banskej Bystrice Diana Javorčíková. Zdroj: TASR Krošľák

BANSKÁ BYSTRICA – Projektová manažérka a vyštudovaná politologička Diana Javorčíková ohlásila kandidatúru na post primátora Banskej Bystrice. O hlasy občanov mesta sa chce uchádzať ako nezávislá. Podporu má ale od strán SaS, Progresívne Slovensko, Demokratické Slovensko, ODS – Občianski demokrati Slovenska a od klubu nezávislých mestských poslancov – Banskobystrická alternatíva.

 

“Žijem v Banskej Bystrici a chcem tu aj ostať. Nechcem z mesta odísť tak, ako to urobili tisícky mladých ľudí, ktorí odišli za uplynulé desaťročie,” uviedla ku svojej kandidatúre. Podľa nej Banská Bystrica roky spí a neponúka mladým ľuďom viac možností na to, aby mohli v meste ostať. To chce svojim programom a prácou zmeniť. “Som presvedčená, že naše mesto má potenciál rozvíjať sa. Ten potenciál je v nás, ktorí tu žijeme, aj v tom, čo vybudovali generácie pred nami,” uviedla ďalej.

Banská Bystrica, kandidatúra, primátorka, voľby
Nová kandidátka na primátorku Banskej Bystrice Diana Javorčíková. Zdroj: TASR Krošľák

Medzi jej záväzky patrí zaviesť do roku 2026 súbor účinných technických a iných opatrení, ktoré umožnia mestu aktívne reagovať na zmenu klímy a skvalitniť, obnoviť a udržiavať jeho verejné priestory. Prioritou v doprave je pre ňu reštrukturalizácia mestskej hromadnej dopravy tak, aby spĺňala nové štandardy a súčasné potreby obyvateľov do roku 2024 a tiež podpora aktívnych spôsobov dopravy vytvorením infraštruktúry pre chodcov a cyklistov. Chce tiež vypracovať a začať postupne realizovať program rozvoja bývania a urobiť z Banskej Bystrice cieľové miesto kultúrno-historického cestovného ruchu.