Regióny Banská Bystrica

Kompletne vynovený a zrekonštruovaný zimný štadión v Banskej Bystrici otvoria už v decembri

Zrekonštruovaný zimný štadión v Banskej Bystrici. ZDROJ: fb HC '05 Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA – Stavebné práce na rozsiahlej rekonštrukcii banskobystrického zimného štadióna napredujú, pričom aktuálne sú ukončené na 80 percent. Ako informuje primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, domáce zápasy extraligového klubu HC ’05 Banská Bystrica chce mesto spustiť v decembri a banskobystrickí “barani” sa už pripravujú na odohratie svojho prvého zápasu na vlastnom ľade

 

Obnova štadióna za 5,5 milióna eur sa začala vlani v decembri, pričom ju realizuje bratislavská firma INGSTEEL, spol. s r.o., ktorá vyhrala verejné obstarávanie. Práce sa v súčasnosti zameriavajú na finalizáciu zateplenia fasád, montáže obkladov a dlažieb, schodísk i zábradlí na novej západnej tribúne. Začiatkom novembra je plánované osádzanie mantinelov, a po jeho dokončení sa začne aj s mrazením ľadovej plochy. Do 30. novembra by mali byť všetky zazmluvnené práce na západnej tribúne ukončené, s výnimkou reštaurácie a bufetov, ktoré si nájomca týchto prevádzok dokončuje vo vlastnej réžii.

“Verím, že termíny sa podarí dodržať a 5. decembra budú môcť Barani odohrať na štadióne svoj prvý domáci zápas. Po dokončení stavebných prác na západnej tribúne nás ešte čaká náročný proces jej kolaudácie. Ak by sa tento administratívny postup neúmerne predlžoval, naším zámerom je v takom prípade sprístupniť divákom severnú a južnú tribúnu. Všetko bude závisieť aj od vtedy aktuálne platných protiepidemických opatrení,“ uviedol primátor. Hokejisti Banskej Bystrice v slovenskej extralige začali v základnej časti sériou duelov u súperov, ktorá sa skončí až avizovaným návratom na vlastný štadión po ukončení rekonštrukcie.

 

Zrekonštruovaný zimný štadión v Banskej Bystrici. ZDROJ: fb HC ’05 Banská Bystrica

V súčasnosti finišujú aj projektové práce na oprave spevnených plôch, oplotenia a revitalizácie okolia celého zimného štadióna. Radnica predpokladá, že v zimných mesiacoch sa uskutoční verejné obstarávanie na zhotoviteľa, aby v jarných mesiacoch, hneď ako to počasie dovolí, sa mohlo začať s realizáciou. “Aktuálne sme aj pred spustením verejnej súťaže na modernizáciu technickej infraštruktúry – nové osvetlenie, ozvučenie oboch hál, turniketové systémy s predprípravou na detekciu tváre, časomiery a 35 LCD obrazoviek, ktoré budú umiestnené v útrobách štadióna, ako aj na multimediálnu kocku zavesenú nad hracou plochou haly A, ktorá by svojím vzhľadom a veľkosťou mala byť jedinečnou na Slovensku,“ dopĺňa riaditeľ mestského podniku MBB, a.s., Dušan Argaláš. Po skončení rekonštrukcie západnej tribúny bude zhotoviteľ pokračovať v dokončovacích prácach a finalizácii interiérového vzhľadu východnej tribúny a ostatných rekonštrukciou nedotknutých priestorov.