KONIEC BEZPLATNÉHO testovania. Zvolenská nemocnica ruší odberové miesto

ZVOLEN – Možnosť absolvovať bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 pri zvolenskej nemocnici sa po vyše piatich mesiacoch končí. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

 

„Nemocnica AGEL Zvolen už nebude prevádzkovať mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene, kde sa dalo šesť dní v týždni bezplatne otestovať antigénovým testom,“ uviedla Pavliková. Posledné odbery vykonajú zdravotníci v piatok (21. 5.), odberové miesto bude k dispozícii od 8.00 do 16.00 h. Za poplatok však bude naďalej možné absolvovať antigénový či PCR test v priestoroch zvolenskej polikliniky.

„Zrušenie súvisí s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR o ukončení činnosti bezplatného antigénového testovania v mobilných odberových miestach a v neposlednom rade aj s priaznivo sa vyvíjajúcou situáciou s pandémiou,“ vysvetlila Pavliková s tým, že k pozitívnemu vývoju výrazne prispieva aj neustále sa zvyšujúci podiel zaočkovaných ľudí.

Viac o téme: antigénové testovanie, bezplatné, Ministerstvo zdravotnictva, Mobilné odberové miesto, nemocnica, odbery, prevádzka, rozhodnutie, zdravotníci, Zvolen

Súvisiace články