Regióny Banská Bystrica

Len za pár hodín chytili policajti niekoľko zdrogovaných vodičov

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

ŽIAR NAD HRONOM – Počas akcie zameranej na drogy v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica riešila polícia v piatok (14. 5.) desiatku rôznych prípadov. V ôsmich z nich išlo o vodičov motorových vozidiel. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

 

Polícia v trojici okresov odhalila celkom šiestich vodičov pod vplyvom drog a dvoch opitých vodičov. Riešila i dvoch mužov, ktorí u seba prechovávali kryštalickú látku.

„V odobratom biologickom materiáli šiestich vodičov bola preukázaná prítomnosť THC, amfetamínu, metamfetamínu, ale aj extázy. U 27-ročného vodiča zo Žiaru nad Hronom boli dokonca zistené všetky tieto látky súčasne,“ upresnila polícia.

Alkohol za volantom polícia odhalila u dvoch vodičov z Banskej Štiavnice. Kým jeden nafúkal 0,75 promile alkoholu, dychová skúška ďalšieho preukázala výsledok 2,06 promile alkoholu. Zatavené striekačky s kryštalickou látkou zadržala polícia u dvoch 27-ročných mužov zo Žiaru nad Hronom a Banskej Štiavnice.