Dobre vedieť Regióny Banská Bystrica

Letné kúpalisko v Hriňovej plánujú otvoriť 1. júna

Kúpalisko v Hriňovej odštartuje letnú sezónu 1. júna. ZDROJ: TASR/Jozef Poliak

HRIŇOVÁ – Letné kúpalisko v Hriňovej v Detvianskom okrese plánuje tohtoročnú letnú sezónu otvoriť 1. júna. Informoval o tom riaditeľ príspevkovej organizácie Správa športových zariadení mesta Hriňová Lukáš Horník.

Dodal, že od rána pre návštevníkov pripravujú animačný program, športové, logické a tímové aktivity. “Výška vstupného sa v porovnaní s minulou sezónou nemení,” zdôraznil s tým, že do areálu kúpili nové slnečníky a ležadlá. Pribudla aj exteriérová sudová sauna, ktorú si môžu návštevníci prenajať.

Podľa neho priestor prešiel pravidelnou komplexnou údržbou, skontrolovali stav technologickej časti a dosadili zeleň. Počas letnej sezóny plánujú opäť sprievodné akcie. Sú to napríklad dva turnusy plaveckých kurzov, tri celodenné bazénové párty aj s večerným kúpaním i sobotné precvičovanie jogy a pilatesu. Súčasťou budú aj turnaj v plážovom volejbale a fit deň, počas ktorého budú workshopy zamerané na zdravý životný štýl. “Tradičné bude k dispozícii ranné plávanie v čase od 6.00 do 7.00 h a taktiež večerné plávanie v čase od 17.00 do 19.00 h vo vyhradených plaveckých dráhach,” pripomenul.

Obnovené letné kúpalisko v Hriňovej po 22 rokoch otvorili pre verejnosť 30. júna 2021. Projekt spočíval v prestavbe pôvodného plaveckého bazéna a vo vybudovaní troch menších bazénov do pôvodného telesa. Vybudované sú plavecký 25-metrový bazén, relaxačný a detský bazén. Vlani počas 95 dní prevádzky navštívilo areál viac ako 16 000 návštevníkov, z ktorých bolo 25 percent domácich a 75 percent boli hostia.