Regióny Banská Bystrica Lučenec

Lučenec organizuje virtuálne bežecké preteky, účastníci ich ale reálne odbehnú

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

LUČENEC – Tradičný májový Beh o pohár Domu Matice slovenskej organizuje mesto Lučenec tohto roku pre pandémiu nového koronavírusu virtuálnou formou. Informuje o tom na svojej stránke na sociálnej sieti s tým, že stanovenú trasu odbehne každý účastník individuálne.

 

„Beh o pohár Domu Matice slovenskej už má v našom meste svoju tradíciu. Nechceme ju porušiť ani tento rok. Preto Lučenec organizuje virtuálne preteky, ktoré ale budete musieť odbehnúť fyzicky,“ uvádza samospráva.

Trasou pretekov je okruh v mestskom parku, ktorý je vyznačený na mape a označený modrými šípkami. „Zašlite nám na stránku mesta na sociálnej sieti snímok obrazovky z vášho zariadenia s vyznačenou trasou a časom. Bežci, ktorí nedisponujú takýmto vybavením, však môžu poslať čas aj bez toho,“ usmerňuje mesto.

Dodáva, že organizátori sa spoliehajú na férový prístup a poctivosť účastníkov, ale napriek tomu budú vykonávať náhodné kontroly časov. „Na odbehnutie majú bežci jeden týždeň. Súťažné časy uzavrieme 10. mája o 23.59 h,“ avizuje samospráva.