Regióny Banská Bystrica

Mesiac úcty starším bude patriť podpore zdravia seniorov

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BANSKÁ BYSTRICA – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici pripravil sériu podujatí na podporu zdravia seniorov. Reaguje na Medzinárodný deň seniorov, ako aj aktuálny mesiac október, ktorý je Organizáciou Spojených národov (OSN) vyhlásený za mesiac úcty k starším. TASR o tom informovala hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

 

„V pondelok 5. októbra otvárame druhý ročník projektu pre seniorov Fit senior zameraného na zdravý životný štýl a udržanie dobrej kondície aj vo vyššom veku,“ ozrejmila Zora Klocová Adamčáková, vedúca lekárka oddelenia podpory zdravia RÚVZ. Zámerom akcií má byť zvýšenie povedomia v oblasti prevencie ochorení súvisiacich s vyšším vekom, ale aj načrtnutie možných riešení zdravotných problémov u seniorov.

V súvislosti s aktuálnou zhoršujúcou sa pandemickou situáciou sa budú všetky prednášky a akcie v rámci projektu realizovať výhradne v online priestore. „Edukačné materiály k problematike zdravého starnutia môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke RÚVZ Banská Bystrica,“ priblížila Tolnayová s tým, že prihlásených je zatiaľ viac ako 150 seniorov.