Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolen opäť mení cestovné poriadky MHD a približuje dopravu ľuďom. Chcú, aby ju využívalo čo najviac ľudí

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BANSKÁ BYSTRICA – Po zmenách od začiatku septembra, kedy vo Zvolene zaviedli prestupové lístky a nové zľavy pre študentov a seniorov, znížili ceny mesačných lístkov a upravili niektoré linky, prichádza samospráva s dodatočnými zmenami v mestskej hromadnej doprave (MHD). Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Zvolen Ľubomíra Honíšková, zvolenský magistrát sa touto zmenou od nedele 15. septembra snaží reagovať na požiadavky obyvateľov.

„Úpravy sa týkajú hlavne linky číslo 3, ktorú pripravujeme na otvorenie nového triediaceho strediska na Lieskovskej ceste. Linku 15 sme na návrhy občanov posunuli o 10 minút neskôr, a to na 20:20, pridali sme spoj linky číslo 2 zo zastávky Sekier, dom dôchodcov o 22:50. Okrem toho sme žiadostiam prispôsobili aj linky číslo 5, 6, 9 i 10,“ konkretizoval zmeny zvolenský viceprimátor Vladimír Lupták a dodal, že každú pripomienku občanov starostlivo zvážili a zapracovali tak, aby pomohli čo najväčšiemu počtu obyvateľov. „Myslím, že sa nám to podarilo a mnohým z nich sme cestovanie uľahčili. Samozrejme, každému sa vyhovieť nedá aj keď sa o to snažíme,“ doplnil zástupca primátorky.

S cestovnými poriadkami magistrát neustále pracuje a ich ďalšie úpravy tradične chystá aj na koniec roka. Spoje MHD sa vtedy prispôsobujú zmenám železničných liniek tak, aby cestujúcim čo najlepšie nadväzovali. „Do tohto času sa zameriame aj na doladenie prestupov hlavne v časoch mimo špičku a cez víkendy, kedy je prirodzene nasadených menej spojov,“ spresnil Lupták. K prispôsobeniu cestovných poriadkov dôjde podľa jeho slov aj v roku 2020. Úprava bude založená hlavne na spolupráci s odborníkmi zo Žilinskej univerzity. „V priebehu niekoľkých mesiacov nám pripravia ucelený a profesionálny dokument pre optimalizáciu trás a výkonov MHD. Tieto pozitívne zmeny by mohli cestujúci pocítiť už v polovici budúceho roku,“ uzavrel viceprimátor.