Regióny Banská Bystrica Poltár

Mladí bitkári z kúpaliska v Poltári idú do väzby

Ilustračná foto. ZDROJ: FB/Polícia Banskobystrický kraj

POLTÁR – Dvaja zo štyroch mladíkov, ktorí koncom júla na kúpalisku v Poltári fyzicky napadli 28-ročného muža z Kalinova, idú do väzby. V piatok o tom rozhodol Okresný súd v Lučenci. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

 

Podľa polície sa na tomto čine podieľali mladí muži vo veku od 18 do 21 rokov. “Jeden zo zadržaných mužov poškodeného bezdôvodne udrel päsťou do tváre a následne ho spoločne s ďalšími troma mužmi opakovane udierali do hlavy. V útoku pokračovali aj po tom, ako muž spadol na zem, kde ho opakovane kopali do hlavy,” uvádza polícia. Mužovi spôsobili zranenia s časom liečby a práceneschopnosti do siedmich dní.

Iba 19-ročný D. L. takto konal aj napriek tomu, že bol prednedávnom trestným rozkazom uznaný vinným zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, pričom súd výkon trestu podmienečne odložil a určil skúšobnú dobu v trvaní jedného roka.  Aj 19-ročný J. T. útočil na 28-ročného muža napriek tomu, že sa obdobného skutku dopustil v júni 2022 v jednom z disko klubov v Lučenci, za čo mu bola uložená pokuta. “V súvislosti s uvedeným činom bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, pričom všetkým štyrom mužom bolo za uvedený skutok vznesené obvinenie,” informuje polícia.