Regióny Banská Bystrica Lučenec

NAKA UDRELA na dílerov drog! Akcia TRÉNER na strednom Slovensku

LUČENEC – V okrese Lučenec zasahovala národná kriminálna agentúra. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby z drogovej trestnej činnosti. V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie TRÉNER na juhu Stredného Slovenska.

Išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie. “Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca,” prezradil hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka. “Vykonali sme domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb,” doplnil s tým, že u jednej z nich našli takmer 100 gramov drogy. Podľa jeho slov išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur. “Zaistili sme tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde máme dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov,” vysvetlil Slivka.

Akcia NAKA pod názvom Tréner na strednom Slovensku.
Zdroj: bf/pzsr

Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov. “Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby,” uzavrel s tým, že v prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov.