Regióny Banská Bystrica

Nedeľa v Medenom hámri bude v znamení humoru, ľudí odvezie vláčik

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA – Európsky významný industriálny areál Medený hámor v Banskej Bystrici v nedeľu opäť ožije, tentokrát však humorom. Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom pripravilo v areáli národnej kultúrnej technickej pamiatky ďalšie zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri. Verejnosť pozýva o 16.30 h na komediálne predstavenie žonglérskeho zoskupenia Duo Kyseli Krastafci s reálnym trojtonovým bagrom pod názvom Show robošov.

Ako priblížil Juraj Havlík, ktorý stojí na čele pracovnej skupiny k záchrane Medeného hámra, kým sa ho podarí postupne zrevitalizovať, je dôležité sprostredkovávať jeho genius loci a vytvárať vzťah verejnosti k tak významnému miestu už dnes.

“Máme za sebou niekoľko nedieľ v rôznych častiach hámra. Išlo o komentované prehliadky, prednášky, koncerty, súčasný tanec, čítanie, odlievanie šperkov i videomapping. Teraz dostane priestor humor. Aj ten nám niekedy pomáha prekonať neľahké výzvy, ku ktorým postupná snaha o záchranu areálu Medeného hámra rozhodne patrí,” konštatoval Havlík. Bonusom pre návštevníkov je turistický vláčik, ktorý ich o 16.00 h odvezie z Námestia SNP priamo na miesto.